Poradnik

Wczesna rehabilitacja

Jednym z podstawowych wyzwań podjęcia wczesnej rehabilitacji, a więc i szybszego poprawiania sprawności jest racjonalne określenie celów. To od nich zależy, czy pokładane w swoich działaniach nadzieje będą one podparte możliwym do zaobserwowania postępem. Prawidłowe budowanie celów rehabilitacyjnych powinno być poparte informacjami zdobytymi na drodze stałego kontaktu zarówno z osobą wymagająca rehabilitacji jak i lekarzami zajmującymi się jego przypadkiem.

Mianem wczesnej rehabilitacji określamy działania podejmowane działania rehabilitacyjne podejmowane na oddziale udarowym w ciągu pierwszych 24-48 godzin od momentu przyjęcia do szpitala. Przy czym warto po raz kolejny zaznaczyć, że możliwość rozpoczęcia rehabilitacji zależy od rozległości i typu urazu, którego doznał rehabilitowany. Pewnikiem jest, że należy unikać nadmiernej presji i przymuszaniem pacjenta do wykonywania ćwiczeń, które w rezultacie mogą pogorszyć jego stan, lub zablokować możliwość poprawy. Aby uniknąć błędów i umożliwić sobie największe szanse na powrót do sprawności powinniśmy położyć pełny nacisk na współprace z profesjonalistami i otworzyć się na różne metody oddziaływania. Od wczesnej  rehabilitacji do możliwie szybkiego przejścia do rehabilitacji czynnej (wymagającej aktywności osoby rehabilitowanej).

Przeczytaj również…

Zapisz się na newsletter!

 

Nasz newsletter będzie Cię informował o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją. Jesteśmy tu z Tobą i dla Ciebie.

Dziękujemy! Teraz sprawdź swoją skrzynkę. Wysłaliśmy do Ciebie potwierdzenie zapisu. Po potwierdzeniu adresu e-mail otrzymasz kolejną wiadomość z dostępem do materiałów.