Poradnik

Rękawice saebo

„Orteza SaeboFlex jako jedyna na świecie umożliwia pacjentom ćwiczenia chwytania i puszczania przedmiotów już we wczesnym etapie choroby. Najczęściej terapia rozpoczyna wtedy gdy chory nie kontroluje samodzielnie ruchów palców i dłoni.”

Wskazania do terapii

Pacjenci z niedowładną ręką charakteryzujący się wzmożonym napięciem spastycznym w kończynie górnej – chorzy z przebytym udarem mózgu, SM, urazy czaszkowo-mózgowe.”  

„SaeboStretch – Innowacyjna jedyna w Polsce orteza profilaktyczna przeznaczona szczególnie dla osób po udarze i urazie mózgu z elastyczną częścią podpierającą palce, uginającą się wraz ze wzrostem napięcia.

Używanie SaeboStretch pomaga chronić rękę przed wieloma patologicznymi następstwami chorób neurologicznych, mającymi wpływ na ograniczenie jej funkcji takimi jak spastyczność, przykurcze, czy deformacje stawów. Orteza ta również wspiera cały proces rehabilitacji jak i zwiększa jej efektywność.”

(https://osrodekneuron.pl/saebo-tearpia-reki/)

Przeczytaj również…

Wspomaganie leczenia
Lokomat

Lokomat

Wskazania do stosowania rehabilitacji z użyciem Lokomatu: stany po udarach (mózgowych bądź rdzeniowych)stany po urazach rdzenia kręgowegourazy mózgustwardnienie rozsiane (SM)dziecięce porażenie mózgowe (MPD)choroba Parkinsona Endoprotezy (np. stawu...

Czytaj więcej

Wspomaganie leczenia
Cyberoko

Cyberoko

(System C-Eye) jako narzędzie wspierające pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi. Jest to nowoczesne urządzenie, które za pomocą technologii śledzenia wzroku nawiązuje interakcję z wyświetlanymi na ekranie treściami. Możliwości systemu C-Eye Komunikacja:...

Czytaj więcej

Wspomaganie leczenia
Cerebrolizyna

Cerebrolizyna

Dlaczego rokowania w zakresie rehabilitacji po udarze oraz urazie mózgu są tak różne? W jaki sposób wspomagać ośrodkowy układ nerwowy stosując Cerebrolizynę - najpierw chroniąc go, czyli w mechanizmie neuroprotekcji, a jeśli dojdzie do zaburzeń, również jako...

Czytaj więcej

Jak zadbać o związek po udarze?

(Darmowy e-book do pobrania)

Każda sytuacja jest inna, dlatego ten poradnik powstał we współpracy z osobami, które doświadczyły udaru oraz ich bliskimi. Zapytaliśmy o to, jak wygląda codzienność we dwoje i w jaki sposób pielęgnują bliskość i intymność. Mamy nadzieję, że ten poradnik pokaże Wam siłę miłości i różne jej oblicza.

Dziękujemy! Teraz sprawdź swoją skrzynkę. Wysłaliśmy do Ciebie potwierdzenie zapisu. Po potwierdzeniu adresu e-mail otrzymasz kolejną wiadomość z dostępem do materiałów.