Poradnik

Cerebrolizyna

Dlaczego rokowania w zakresie rehabilitacji po udarze oraz urazie mózgu są tak różne? W jaki sposób wspomagać ośrodkowy układ nerwowy stosując Cerebrolizynę – najpierw chroniąc go, czyli w mechanizmie neuroprotekcji, a jeśli dojdzie do zaburzeń, również jako neuroregenerację.

Dr hab. n. med. Alicja Bratkowska-Śniadkowska, specjalnie dla portalu Neuroaktywacja, opowiada o zastosowaniu substancji, której działanie poparte jest wieloma badaniami.

Dr hab. n. med. Alicja Bartkowska-Śniatkowska ukończyła specjalizację w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i jest kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej. Napisała ponad 200 prac i publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest nauczycielem akademickim studentów Wydziału Lekarskiego oraz English Division w UMP od 1994 roku, wykładowcą i członkiem Komisji Egzaminacyjnej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplopmowego, Centrum Egzaminów Medycznych, Commitee for European Education in Anaesthesiology oraz m.in. członkiem zespołów eksperckich opracowujących polskie zalecenia i rekomendacje naukowe w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej.

W 2006 r. założyła działającą do dzisiaj Fundację Intensywnej Terapii Dziecięcej (Fundację ITD), której nazwa jest przesłaniem dla krytycznie chorych dzieci, które dostają szansę na dalsze życie.

Przeczytaj również…

Wspomaganie leczenia
Lokomat

Lokomat

Wskazania do stosowania rehabilitacji z użyciem Lokomatu: stany po udarach (mózgowych bądź rdzeniowych)stany po urazach rdzenia kręgowegourazy mózgustwardnienie rozsiane (SM)dziecięce porażenie mózgowe (MPD)choroba Parkinsona Endoprotezy (np. stawu...

Czytaj więcej

Wspomaganie leczenia
Rękawice saebo

Rękawice saebo

„Orteza SaeboFlex jako jedyna na świecie umożliwia pacjentom ćwiczenia chwytania i puszczania przedmiotów już we wczesnym etapie choroby. Najczęściej terapia rozpoczyna wtedy gdy chory nie kontroluje samodzielnie ruchów palców i dłoni.” Wskazania do terapii...

Czytaj więcej

Wspomaganie leczenia
Cyberoko

Cyberoko

(System C-Eye) jako narzędzie wspierające pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi. Jest to nowoczesne urządzenie, które za pomocą technologii śledzenia wzroku nawiązuje interakcję z wyświetlanymi na ekranie treściami. Możliwości systemu C-Eye Komunikacja:...

Czytaj więcej

Jak zadbać o związek po udarze?

(Darmowy e-book do pobrania)

Każda sytuacja jest inna, dlatego ten poradnik powstał we współpracy z osobami, które doświadczyły udaru oraz ich bliskimi. Zapytaliśmy o to, jak wygląda codzienność we dwoje i w jaki sposób pielęgnują bliskość i intymność. Mamy nadzieję, że ten poradnik pokaże Wam siłę miłości i różne jej oblicza.

Dziękujemy! Teraz sprawdź swoją skrzynkę. Wysłaliśmy do Ciebie potwierdzenie zapisu. Po potwierdzeniu adresu e-mail otrzymasz kolejną wiadomość z dostępem do materiałów.