Poradnik

Zmiana pozycji chorego

W tym dziale znajdziecie praktyczne porady z obszaru rehabilitacji osób po udarach i urazach mózgu. Zapraszamy osoby chore i opiekunów do zapoznania się z filmikami instruktażowymi, w których Magdalena Selwod, fizjoterapeutka Bonifraterskiego Centrum Zdrowia szczegółowo demonstruje jak powinien być ułożony pacjent po udarze oraz jak prawidłowo obracać pacjenta (kolejne filmy już wkrótce).

Obejrzyj filmy instruktażowe

VIDEO 1 – PRAWIDŁOWE UŁOŻENIE PACJENTA PO UDARZE:

VIDEO 2 – PRAWIDŁOWE OBRACANIE CHOREGO NA ŁÓŻKU:

VIDEO 3 – PRAWIDŁOWA ZMIANA POZYCJI Z LEŻENIA DO SIADU:

VIDEO 4 – PAWIDŁOWE PRZEJŚCIE Z ŁÓŻKA NA WÓZEK:

VIDEO 5 – PRAWIDŁOWA POZYCJA NA WÓZKU:

Polecamy też samodzielne wykonywanie ćwiczeń, które wpływają pozytywnie nie tylko na poprawienie sprawności ruchowejpowrót poprawnego funkcjonowania poszczególnych grup mięśniowych, czy powtórne wyrabianie nawyków, ale też znacząco na samopoczucie i kondycję psychiczną.

Poprawnie wykonywane ćwiczenia pozwolą Ci na powrót uwierzyć w siebie i są bezpośrednią drogą do podniesienia poziomu samodzielności. W tym dziale postaramy się zaproponować Wam ćwiczenia, które mogą być wykonywane w domowym zaciszu bez specjalistycznej pomocy, a pozwolą utrzymać motywację do pracy pomiędzy sesjami z profesjonalnym rehabilitantem. Pozwolimy sobie tez umieścić parę podpowiedzi, które rzucą nowe światło na codzienne czynności, które do czasu wydawały się banalnie proste, a teraz stanowią wyzwanie jak np. odkręcanie butelki z wodą, czy obranie pomarańczy.

Mamy nadzieje, że chociaż część z tych porad okaże się przydatna i zostanie przez Was wykorzystana. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj również…

Jak zadbać o związek po udarze?

(Darmowy e-book do pobrania)

Każda sytuacja jest inna, dlatego ten poradnik powstał we współpracy z osobami, które doświadczyły udaru oraz ich bliskimi. Zapytaliśmy o to, jak wygląda codzienność we dwoje i w jaki sposób pielęgnują bliskość i intymność. Mamy nadzieję, że ten poradnik pokaże Wam siłę miłości i różne jej oblicza.

Dziękujemy! Teraz sprawdź swoją skrzynkę. Wysłaliśmy do Ciebie potwierdzenie zapisu. Po potwierdzeniu adresu e-mail otrzymasz kolejną wiadomość z dostępem do materiałów.