Poradnik

Zależy nam, abyście dzięki naszemu poradnikowi mogli zaoszczędzić nieco czasu i łatwiej dotrzeć do potrzebnych informacji. Znajdziecie tu najważniejsze tematy związane z opieką, leczeniem, rehabilitacją i wsparciem dla osób po udarze i ich opiekunów. Jesteśmy w kontakcie z lekarzami, fundacjami i ludźmi dobrej woli, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. My te informacje gromadzimy i przekazujemy dalej.

Pierwsze kroki

Wiemy, że pierwsze tygodnie czy nawet miesiące po udarze mogą być bardzo trudne. Jesteśmy z Tobą i wiemy, o jakie sprawy warto zadbać w pierwszej kolejności. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać wsparcia.

 
więcej

Rehabilitacja po udarze

Dzielimy się z Tobą informacjami, jak wspierać odzyskiwanie sprawności. Przedstawiamy możliwości rehabilitacji, która zwiększa szanse na powrót do zdrowia po udarze. Podpowiadamy, jakich formalności należy dopełnić.

 
więcej

Pomoc finansowa

O to pytacie bardzo często — o zasiłki i wszelką pomoc finansową dla osób po udarze. Podpowiadamy, co jest osiągalne w naszych polskich realiach, jakiego rodzaju wsparcie można uzyskać i o co zadbać od strony formalnej.

 
więcej

Wspomaganie leczenia

Dostęp do praktycznych porad i zaangażowanie bliskich osób są nieocenione. Równie ważne jest dodatkowe wsparcie uzupełniające rehabilitację. Poznaj aktualne kierunki w leczeniu osób po udarze mózgu.

więcej

Pomoc psychologiczna

Każdy z nas inaczej reaguje w sytuacji kryzysowej, a taką niewątpliwie jest udar. Oprócz leków i rehabilitacji, które skupiają się na kondycji ciała — należy zadbać też o stronę mentalną osoby chorej i jej opiekunów. Sprawdź jak.

więcej

Przyczyny udaru mózgu

Poznaj najczęstsze przyczyny udaru mózgu i dowiedz się więcej na temat profilaktyki. Zadbaj o siebie i swoich bliskich, aby zminimalizować ryzyko choroby.

 
więcej

Życie po udarze

Pomagamy zdobywać wiedzę na temat leczenia i rehabilitacji, aby wydłużyć życie pacjentów i poprawić jego jakość.

Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie.

 
więcej