Dlaczego rokowania w zakresie rehabilitacji po udarze oraz urazie mózgu są tak różne? W jaki sposób wspomagać ośrodkowy układ nerwowy stosując Cerebrolizynę – najpierw chroniąc go, czyli w mechanizmie neuroprotekcji, a jeśli dojdzie do zaburzeń, również jako neuroregenerację.
Dr hab. n. med. Alicja Bratkowska-Śniadkowska, specjalnie dla portalu Neuroaktywacja, opowiada o zastosowaniu substancji, której działanie poparte jest wieloma badaniami.
Dr hab. n. med. Alicja Bartkowska-Śniatkowska ukończyła specjalizację w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i jest kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej. Napisała ponad 200 prac i publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest nauczycielem akademickim studentów Wydziału Lekarskiego oraz English Division w UMP od 1994 roku, wykładowcą i członkiem Komisji Egzaminacyjnej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplopmowego, Centrum Egzaminów Medycznych, Commitee for European Education in Anaesthesiology oraz m.in. członkiem zespołów eksperckich opracowujących polskie zalecenia i rekomendacje naukowe w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej.
W 2006 r. założyła działającą do dzisiaj Fundację Intensywnej Terapii Dziecięcej (Fundację ITD), której nazwa jest przesłaniem dla krytycznie chorych dzieci, które dostają szansę na dalsze życie.