PADNIJ POWSTAŃ! Jacek Rozenek, życie po udarze

01/08/2022 | Aktualności, Twoja historia

Czy życie samo w sobie jest celem, czy ważniejsze jest to, jak żyjemy? Czy słowo “motywacja” cokolwiek znaczy, kiedy zmagamy się z silną, długotrwałą chorobą? Jacek Rozenek – mówca motywacyjny i aktor znany m.in. z serialu “Barwy szczęścia” w dokumencie pod patronatem neuroaktywacja.pl

„Bo nie jest sztuką przejść przez życie prostą drogą. Sztuką jest podnieść się po upadku. I iść dalej.”
Jacek Rozenek

– Padnij powstań. To jest z crossfitu. Jak leżysz na ziemi, to trzeba wstać. Nieważne jak, ale trzeba wstać. Po prostu – mówi Jacek Rozenek, znany aktor i mówca motywacyjny, który w maju 2019 r. w konsekwencji źle leczonej choroby serca doznał udaru mózgu.

W ten sposób aktor znany m.in. z serialu „Barwy szczęścia” czy programu „Pytanie na śniadanie” puentuje ideę, jaka przyświecała mu podczas pisania – wydanej niedawno autobiograficznej książki zatytułowanej „Padnij Powstań”. Słowa te padają w dokumencie wideo, nakręconym pod patronatem portalu neuroaktywacja.pl.

Film opowiada historię trzech lat zmagań Jacka Rozenka o jego powrót do sprawności, pracy i nowego życia. Kluczową rzeczą w tych zmaganiach jest rehabilitacja. Pełna determinacji, działania „pod prąd” utartych schematów i odwagi.

– Mówię to do chorych, że trzeba przekraczać granice i trzeba mieć powód, żeby te granice przekraczać – mówi Rozenek. – Ja miałem ten powód, bo wiedziałem, że jeżeli nie ruszę, to szanse na to, że zarobię pieniądze są niewielkie, a nie interesuje mnie za bardzo, żeby pożyczać czy zbierać, czy żyć na kredyt – wyznaje bohater dokumentu, który dzieli się w nim także swoimi wnioskami i obserwacjami, dotyczącymi nie tylko tego, jak samemu walczyć o powrót do sprawności, ale też jak rodzina może wspierać osobę, która przeszła ciężką chorobę.

Jednym z bohaterów filmu jest także Centrum Rehabilitacji i Opieki „Leśna Polana” w Gryficach, gdzie Rozenek otrzymał wsparcie w kilka miesięcy po udarze.

Strona książki: https://padnijpowstan.pl

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…