Wspomaganie regeneracji układu nerwowego po udarze - VIDEO
Neuroprotekcja - co oprócz rehabilitacji w leczeniu udaru?
Neurorehabilitacja w przebiegu udaru mózgu zaczyna się już w pierwszej fazie choroby. Szansę na powrót do zdrowia zwiększa intensywna rehabilitacja, którą niekiedy można dodatkowo wspomagać farmakologicznie.
O aktualnych kierunkach w leczeniu, neuroprotekcji i rehabilitacji rozmawiamy z dr n. med. Michałem Karlińskim z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który od wielu lat zajmuje się leczeniem ostrej fazy udaru mózgu, zarówno na gruncie klinicznym jak i naukowym.
Farmakoterapia pomaga w rehabilitacji po udarach i urazach mózgu
O farmakologicznym wspomaganiu rehabilitacji po udarach i urazach mózgu i pozytywnych tego przykładach rozmawiamy z doktor n. med. Katarzyną Hojan, kierownikiem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Bonifraterskiego Centrum Zdrowia w Piaskach.
Neuroaktywacja: Jaka jest Pani opinia na temat stosowania leków w celu usprawnienia rehabilitacji po udarach i urazach mózgu?
Katarzyna Hojan: Uważam, że leki są doskonałym wspomagaczem procesu rehabilitacji. Stanowią uzupełnienie, które może przyspieszyć powrót do zdrowia, ale stosowanie ich bez rehabilitacji nie ma większego sensu, dlatego też trzeba działać synergistycznie.
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec
- Wspomaganie regeneracji układu nerwowego po udarze - VIDEO
- Neuroprotekcja - co oprócz rehabilitacji w leczeniu udaru?
- Farmakoterapia pomaga w rehabilitacji po udarach i urazach mózgu
- Skuteczność chirurgicznych metod w walce ze skutkami udaru
- Nadzieja neuroprotekcji. Wywiad z profesorem Konradem Rejdakiem
- Leki neuroregeneracyjne (neuroprotekcyjne)
- Ostra faza udaru niedokrwiennego
- Użyteczne badania
- FARMAKOTERAPIA