Jak cerebrolizyna wspomaga regenerację mózgu?

06/11/2020 | Aktualności, Farmakoterapia

Dlaczego rokowania w zakresie rehabilitacji po udarze oraz urazie mózgu są tak różne? W jaki sposób wspomagać ośrodkowy układ nerwowy stosując Cerebrolizynę – najpierw chroniąc go, czyli w mechanizmie neuroprotekcji, a jeśli dojdzie do zaburzeń, również jako neuroregenerację.

Dr hab. n. med. Alicja Bratkowska-Śniadkowska, specjalnie dla portalu Neuroaktywacja, opowiada o zastosowaniu substancji, której działanie poparte jest wieloma badaniami.

Dr hab. n. med. Alicja Bartkowska-Śniatkowska ukończyła specjalizację w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i jest kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej. Napisała ponad 200 prac i publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest nauczycielem akademickim studentów Wydziału Lekarskiego oraz English Division w UMP od 1994 roku, wykładowcą i członkiem Komisji Egzaminacyjnej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplopmowego, Centrum Egzaminów Medycznych, Commitee for European Education in Anaesthesiology oraz m.in. członkiem zespołów eksperckich opracowujących polskie zalecenia i rekomendacje naukowe w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej.

W 2006 r. założyła działającą do dzisiaj Fundację Intensywnej Terapii Dziecięcej (Fundację ITD), której nazwa jest przesłaniem dla krytycznie chorych dzieci, które dostają szansę na dalsze życie.

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…