Życie po udarze nie musi być “gorsze”

18/10/2021 | Aktualności

Rozmowa z Olgą Kaczmarek z Fundacji Pomóc Więcej, to pierwsza z naszej serii rozmów, nagranych podczas pikniku dla osób po udarze na strzelnicy w Dzierżnie pod Gliwicami. – Ludzie po udarze mózgu też mogą normalnie funkcjonować i żyć w zwyczajnym świecie – mówi Olga.

– Ludzie po udarze mózgu też mogą normalnie funkcjonować i żyć w zwyczajnym świecie. Myślę, że dla nich to jest taka odskocznia i pokazanie im, że może być normalnie i są akceptowani w środowisku osób pełnosprawnych, ponieważ wiem, że borykają się z tymi problemami na codzień. Że nie pasują, że coś z nimi nie tak, a to nie jest prawda – mówi Olga Kaczmarek z Fundacji Pomóc Więcej.

image.pngFundacja wraz z portalem Neuroaktywacja i Grom Academy zorganizowały piknik strzelecki dla osób po udarach i ich opiekunów. Wzięło udział ponad 40 osób, m.in. z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Augustowa, Krakowa, Suchej Beskidzkiej i różnych zakątków Śląska, którzy spotykają sie na grupie Facebookowej „Udar mózgu – nowe życie”.  – Nazwa grupy jest bardzo adekwatna, bo już nie raz tchnęła ona w chorych i ich opiekunów nowe życie i nadzieję na lepsze jutro. Pokazała, że życie po udarze też istnieje i można sprawnie funkcjonować nawet jeśli nie czujemy się lub nie jesteśmy w pełni sprawni fizycznie czy psychicznie, a większość ograniczeń tkwi w naszych głowach – mówi Olga. 

Autor: red.

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…

AktualnościFelietony
FOMO YOLO po udarze

FOMO YOLO po udarze

Jedną z tragedii młodej osoby po udarze jest myśl o tym, że życie toczy się gdzie indziej. Ty leżysz w łóżku, a gdzieś tam ludzie jadą na wakacje. Wybierają się na koncert. Odwiedzają znajomych. Ta świadomość boli równie mocno, co niedowłady. Mija tydzień, drugi...

Czytaj więcej