Zakończyła się druga edycja Neuromanii

25/11/2021 | Aktualności

Kognitywistyczne i Zakład Kognitywistyki Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku Neuromania odbyła się online, w dniach 20-21 listopada, a jej tematem był język, jako narzędzie poznawcze w kontekście społecznym, relacje między językiem a poznaniem, komunikacja jako przejaw poznania.

– Język ma gigantyczne znacznie dla naszego poznania i interakcji społecznych, jest zasobem, bez którego nasze poznanie i kultura nie byłby takie same – informują organizatorzy konferencji. – Jako organizacja non-profit zrzeszająca studentów, zależy nam na rozpowszechnianiu wiedzy o mózgu oraz jej możliwych zastosowaniach. W ostatnich latach obserwujemy ogólnoświatowy trend, objawiający się znaczącym wzrostem zainteresowania tematyką badań nad funkcjonowaniem układu nerwowego. Wynika to z niesamowitej dynamiki rozwoju tej dziedziny nauki, co owocuje licznymi odkryciami. Chcąc dotrzymać kroku naukowcom z całego świata, musimy zadbać o jej rozwój w naszym kraju, a Neuromania może być doskonałą okazją do zachęcenia młodych ludzi do zaangażowania się w czynny rozwój nauki.

Gośćmi tego rocznej konferencji byli:
– Prof. Irene Pepperberg
– Prof. Don L. F. Nilsen
– Prof. Daniel L. Everett
– Dr Marianna Bolognesi
– Prof. Valentina Cuccio
– Prof. Michael A. Arbib

Wydarzenie wspierał komitet naukowy: dr Tomasz Komendziński, dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK, dr hab. Arkadiusz Gut, prof. UMK, prof. dr hab. Urszula Żegleń, dr Paweł Gładejewski, dr Przemysław Nowakowski, dr Daniel Żuromski.

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…