Jacek Rozenek wydaje książkę “Padnij, Powstań”

15/11/2021 | Aktualności, Twoja historia

Po dwóch latach od udaru, Jacek Rozenek wydaje książkę napisaną wspólnie z Sergiuszem Pinkwartem, w której opowiada o swojej chorobie, rehabilitacji i chęci pomocy innym.

– Udar zmienił moje życie. Ale był też najcenniejszą lekcją, jaką mogłem dostać. Dzięki niemu zrozumiałem, jak wielka siła jest we mnie – mówi Jacek Rozenek, który w maju 2019 roku, w wieku 50 lat, trafił do szpitala z objawami rozległego udaru. Znany aktor i trener biznesu z dnia na dzień stracił wszystko: zdrowie, pracę, stabilizację i miłość.

Kolejne dwa lata jego życia były mozolnym powrotem do życia i sprawności. Na wiosnę 2022 ukaże się książka zatytułowana „Padnij, Powstań”, napisana wspólnie z dziennikarzem i pisarzem Sergiuszem Pinkwartem, opowiadająca o doświadczeniach z tego okresu: upadkach i podnoszeniu się z dna beznadziei. 

Sergiusz Pinkwart opowiada o współpracy z Jackiem Rozenkiem przy książce “Padnij Powstań”

– O tym, że Jacek doznał udaru, dowiedziałem się tak, jak inni ludzie w Polsce: z serwisów informacyjnych. We wrześniu 2020 roku Jacek zadzwonił do mnie, zapytał, czy mam czas i czy chciałbym napisać razem z nim książkę o wychodzeniu z udaru – wspomina Sergiusz Pinkwart. – Ucieszyłem się, że jest w dobrej formie, ale szybko wyprowadził mnie z błędu, nie był wcale w dobrej formie… Z człowieka, który pięć razy w tygodniu ćwiczył crossfit, biegał, pływał, nagle stał się wrakiem człowieka, który nie może wejść na pierwsze piętro bez zadyszki. Im dłużej opowiadał, tym bardziej byłem przerażony.

W Polsce udaru mózgu doznaje aż 90 tysięcy osób. To trzecia przyczyna zgonów i jeden z głównych powodów niepełnosprawności. Jacek Rozenek dedykuje swoją książkę innym udarowcom. Chce też realnie pomagać wszystkim, którzy czują, że walka o zdrowie jest ponad ich siły. Jednym ze sposobów na to będą spotkania z nim organizowane w szpitalach w całej Polsce.

„Książka „Padnij, Powstań” to poradnik dla dotkniętych udarem, a także ich rodzin, napisany z punktu widzenia człowieka, który przeszedł bardzo trudne chwile. Znajdziemy tu też rozmowy z lekarzami, psychologiem i praktyczne zestawy ćwiczeń” – czytamy na stronie projektu.

Portal Neuroaktywacja.pl jest jednym z patronów książki. Będziemy informować Was o wydarzeniach związanych z jej wydaniem i już wkrótce publikować kolejne materiały wideo poświęcone historii Jacka Rozenka.

Jeśli chcesz zakupić książkę w przedsprzedaży lub dowiedzieć się więcej o projekcie „Padnij, Powstań”, zapraszamy na stronę: https://padnijpowstan.pl

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…