Opieka po udarze CZ. X Nauka chodzenia – WIDEO

30/05/2024 | Aktualności

Trening chodzenia jest bardzo ważną częścią rehabilitacji ruchowej. Do chodzenia należy najpierw wypracować bezpieczną nogę podpierającą.

Prezentujemy Państwu kolejne cztery ćwiczenia, które mają na celu pomóc osobie po udarze w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków.

Noga podpierająca to ta, która pozostaje połączona z podłożem w trakcie cyklu ruchu i zwykle znajduje się w pozycji wysuniętej do przodu. Pamiętaj, aby noga wolna, która odrywa się od podłoża, była lekko ugięta w stawie kolanowym i unosiła się w celu wykonania kroku.

W kolejnym etapie to wolna noga staje się bezpieczną nogą podpierającą, a bezpieczna noga staje się wolną nogą. Zasada przewodnia bezpiecznego wykonywania tych ćwiczeń to: noga podpierająca zawsze przed nogą wolną!

OPIEKA PO UDARZE 10/1 Trening chodu – Pierwsze kroki nogą zdrową
OPIEKA PO UDARZE 10/2 Trening chodu – Pierwsze kroki nogą niedowładną
OPIEKA PO UDARZE 10/3 Trening chodu – Nauka chodzenia
OPIEKA PO UDARZE 10/4 Trening chodu – Chodzenie po schodach

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…