Opieka po udarze CZ. IX Przygotowanie do chodzenia – WIDEO

29/03/2024 | Aktualności

Przygotowanie do wykonania pierwszych samodzielnych kroków po udarze mózgu, wymaga wzmocnienia nogi dotkniętej niedowładem. W kolejnej części naszego wideo poradnika demonstrujemy kilka pomagających w tym ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu samodzielnie lub w asyście opiekuna.

Jedną z najczęstszych i najpoważniejszych konsekwencji udaru niedokrwiennego mózgu jest porażenie kończyn. Odbudowanie zdolności manualnych ręki i dłoni oraz nogi do chodzenia jest – niezależnie od stopnia niedowładu – ogromnym wyzwaniem.

Żeby prawidłowo przygotować się do samodzielnego chodzenia, trzeba zacząć od wypracowania bezpiecznej i stabilnej pozycji stojącej.

WAŻNE: Już samo stanie w pozycji pionowej stymuluje równowagę i ma bardzo pozytywny wpływ na napięcie mięśni, postawę i ruch fizjologiczny.

Zapraszamy do korzystania z ćwiczeń!

CWICZENIE 9/1 WZMACNIANIE NOGI ZDROWEJ
ĆWICZENIE 9/2 TUPANIE i WZMACNIANIE CZUCIA
ĆWICZENIE 9/3 ŚLIZGANIE STOPY W RÓŻNYCH KIERUNKACH

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…