Łukasz Kosiara: boks jest ciekawą formą rehabilitacji

05/11/2021 | Aktualności, Twoja historia

– W życiu nie ma drogi na skróty, życie nie jest łatwe, ale musimy walczyć o każdy dzień, bo to życie bezpowrotnie przemija – mówi Łukasz Kosiara, reprezentant Polski w boksie na wózkach.

Łukasz Kosiara jest byłym żołnierzem 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Przez osiem lat był żołnierzem zawodowym, ale cztery lata temu, na wakacjach, doznał poważnego urazu w odcinku szyjnym kręgosłupa. Wypadek całkowicie zmienił jego plany na życie. 

– Byłem w bardzo ciężkiej sytuacji. Złamałem kręgosłup wysoko, byłem całkowicie sparaliżowany. Ręce nogi, nic mi nie pracowało – wspomina. – Od tego czasu walczę o swoją sprawność. 

Walczy dosłownie – jako reprezentant Polski w boksie na wózkach, a także współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Dragon Kraków Paraboxing

– Celem Stowarzyszenia jest rozpowszechnianie tego sportu, a zarazem zmiana stereotypu osób niepełnosprawnych – mówi Łukasz Kosiara. – Dla nas boks jest formą rehabilitacji. Widzę sam po swoim przykładzie, że przynosi to duży, pozytywny efekt. Na pewno jestem bardziej sprawny, zwiększyła mi się wytrzymałość, stałem się bardziej otwarty – dodaje. 

Zachęca, żeby spróbować, nie szufladkować czegoś, czego nie znamy z własnego doświadczenia. 

A my zachęcamy do obejrzenia inspirującego wywiadu z Łukaszem! (Wideo powyżej) Rozmowa została zarejestrowana w trakcie pikniku integracyjnego na strzelnicy Dzierżno koło Gliwic, który organizowaliśmy wraz z Fundacją Pomóc Więcej i Grom Academy.

Pobierając ten darmowy poradnik zgadzasz się na otrzymywanie newslettera. Będziemy Cię informować o nowych artykułach, wywiadach i spotkaniach online z osobami, które przeżyły udar. Dzięki temu nie ominie Cię wartościowa rozmowa z ekspertem czy informacja na temat ważnych zmian związanych z lekami, czy rehabilitacją.

Przeczytaj również…