Organizacje
Bonifraterskie Centrum Zdrowia (Marysin - Piaski)Biuro: os. Marysin 1, 63-820 Piaski Bonifraterskie Centrum i Ośrodek Rehabilitacji świadczy usługi medyczne w zakresie rehabilitacji: neurologicznej, ambulatoryjnej i dziennej dla dorosłych i dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Działają tu poradnie: rehabilitacyjna, neurologiczna i ziołolecznicza.
|
Fundacja NeuroPozytywniBiuro: ul. Synów Pułku 7, 01-354 Warszawa
... Jesteśmy neuropozytywni, to też znaczy, że jesteśmy pozytywni w życiu z chorobą, każdy codzienny rachunek zdarzeń dobrych i złych, przynosi wynik dodatni. Nie oznacza to, że będziemy chować głowę w piasek i udawać, że bólu nie ma. Śmierć jest częścią życia tak jak narodziny. Cierpienie nie ma jakiegoś wyższego celu, ono po prostu jest. Nie jest „po coś”, ono tylko i aż jest ...
|
Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji "Między Słowami"Biuro: Gdynia 81-387, ul. Świętojańska 105/4 Chcemy przekazać zdrowym, że można porozumieć się z osobami dotkniętymi zaburzeniami komunikacji, tych ostatnich zaś przekonać, że mogą mówić i będą zrozumiani. Wystarczy empatia, cierpliwość i życzliwość z jednej strony, z drugiej zaś - odwaga i wiara w siebie. Prowadzimy Ogólnopolską Poradnię Telefoniczną "Żyć z afazją”, gdzie wspieramy chorych i ich opiekunów. Jesteśmy internetową platformą informacyjną i stacjonarnym ośrodkiem integracji w drodze do odzyskania zdrowia, samodzielności i niezależności.
|
Lewaczka.pl - Blog KasiAdres: www.lewaczka.pl
Kasia założyła blog lewaczka.pl żeby dawać wiedzę i nadzieję lidzom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, jak ona. Kasia nie pamięta wigilii 2014 roku. Spędziła ją na oddziale udarowym, w ciężkim stanie po udarze mózgu i z lewostronnym – stąd ‚lewaczka’ – niedowładem. "Miałam 25 lat i jeszcze nie wiedziałam, że ‚trafiło’ mnie coś, czego bym nie życzyła nawet najgorszemu wrogowi" - pisze Kasia. |
Rehabilitanci
Nieopublikowane
Dr n. med. Katarzyna Hojankierownik Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Bonifraterskiego Centrum Zdrowia w Piaskach Specjalista rehabilitacji medycznej, przewodnicząca oddziału wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.
|
|
Lekarze
Dr hab. n. med. Iwona Sarzyńska-DługoszII Klinika Neurologiczna IPiN w Warszawie Specjalista neurolog, specjalista rehabilitacji medycznej, adiunkt w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W 1998 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę naukową i kliniczną rozpoczęła w 2000 roku w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W 2004 roku obroniła pracę doktorską, a w 2014 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. „Rozwój opieki nad pacjentami z udarem mózgu w Polsce w latach 2003-2012”. W 2006 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu neurologii, zaś w roku 2011 – tytuł specjalisty rehabilitacji medycznej. W 2008 r. uzyskała certyfikat Commission for International Certification in Neurosonology, wydany przez European Society of Neurosonology and Cerebral Hemodynamics. Od 2012 roku pełni funkcję kierownika Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Jest autorką i współautorką publikacji zarówno w piśmiennictwie krajowym, jak i zagranicznym. Brała udział w przygotowaniu polskich wytycznych dotyczących postępowania w udarze mózgu. Przedmiotem zainteresowań naukowych i klinicznych dr Iwony Sarzyńskiej-Długosz są choroby naczyniowe mózgu, rehabilitacja neurologiczna oraz neurosonologia.
|
Dr hab. n. med. Adam Kobayashikierownik Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru i Chorób Naczyniowych Mózgu IPiN w Warszawie Specjalista neurolog. Jest kierownikiem Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru i Chorób Naczyniowych Mózgu Instytutu Psychiatrii i Neurologii, oraz pracownikiem II Kliniki Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Odbył staże w Klinice Neurologii Uniwersytetu w Edynburgu w Wielkiej Brytanii i Klinice Neurologii Uniwersytetu w Kioto w Japonii. Odbył liczne kursy i szkolenia w Polsce i za granicą, przede wszystkim z zakresu chorób naczyniowych mózgu. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w takich czasopismach jak Lancet, Lancet Neurology, Stroke i European Journal of Neurology, oraz licznych doniesień zjazdowych. Członek Światowej i Europejskiej Organizacji Udarowej, Europejskiej Akademii Neurologii, gdzie pełni również funkcję sekretarza Panelu Naukowego Udaru Mózgu, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.
|
Prof. dr hab. med. Alina Borkowska
Specjalista neuropsycholog Konsultant Wojewódzki ds. Psychologii Klinicznej Jest apecjalistą neuropsychologiem, Konsultantem Wojewódzkim ds. Psychologii Klinicznej dla woj. kujawsko-pomorskiego. W swojej praktyce zajmuje się diagnostyką i terapią neuropsychologiczną w chorobach przebiegających z dysfunkcjami OUN: schizofrenii, chorobie afektywnej dwubiegunowej, depresji nawracającej, zaburzeniach lękowych, urazach i udarach mózgu, guzach mózgu. Schorzeniach neurologicznych: SM, chorobie Parkinsona, chorobach otępiennych.
A także oceną pooperacyjnych dysfunkcji poznawczych u pacjentów po operacjach kardiochirurgicznych, oceną neuropsychologiczną w chorobach somatycznych, diagnostyką i terapią neuropsychologiczną w zaburzeniach odżywiania (otyłość).
|
Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdakkierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Specjalista neurolog, aktywnie współpracujący z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, kieruje Katedrą i Kliniką Neurologii. Jako lekarz zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z ośrodkowym układem nerwowym mózgu oraz nerwami obwodowymi. Jest członkiem wielu stowarzyszeń medycznych w kraju i za granicą. Świadczy specjalistyczne usługi medyczne z zakresu neurologii w gabinecie przy ul. Grażyny 18 w Lublinie.
|
Dr n. med. Michał KarlińskiII Klinika Neurologiczna IPiN w Warszawie Ukończył w 2007 roku Akademię Medyczną w Warszawie i od 2008 r. pracuje w II Klinice Neurologicznej IPiN, gdzie uzyskał stopień doktora nauk medyczncyh i specjalisty w dziedzinie neurologii. Klinicznie i naukowo specjalizuje się w obszarze udaru mozgu. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji anglojęzycznych, członkiem European Stroke Organization i współtworzy wytyczne Polskiego Towarzysztwa Neurologicznego dotyczące postępowania w udarze mózgu. Prowadzi również wykłady i warsztaty doskonalące dla lekarzy oraz zajmuje się popularyzowaniem tematyki udaru mózgu.
|